ANNEMARIE BÖRLIND
LL REGENERATION
Day Cream
35.16 € 31.64 € 31.64 €
RRP39.95 €
75 ml (€468.80 / 1 l)
75 ml (€421.92 / 1 l)
Night Cream
39.56 € 35.60 € 35.60 €
RRP44.95 €
50 ml (€791.20 / 1 l)
50 ml (€712.08 / 1 l)
Dr. Hauschka
Facial toner & tonic
Facial tonic
26.95 € 24.26 € 24.26 €
100 ml (€269.50 / 1 l)
100 ml (€242.55 / 1 l)
SPECIAL CARE
2-Step Hyaluron Shake
24.60 € 22.14 € 22.14 €
RRP27.95 €
50 ml (€492.00 / 1 l)
50 ml (€442.80 / 1 l)
Day care
Rose day cream
4.95 € 4.46 € 4.46 €
5 ml
Activating day fluid
50 ml (€539.00 / 1 l)
50 ml (€485.10 / 1 l)
Clarifying facial tonic
28.95 € 26.06 € 26.06 €
100 ml (€289.50 / 1 l)
100 ml (€260.55 / 1 l)
Facial cleansing
Cleansing milk
6.95 € 6.26 € 6.26 €
30 ml (€231.67 / 1 l)
30 ml (€208.50 / 1 l)
WELEDA
Hair treatment
Revitalising hair tonic
12.56 € 11.30 € 11.30 €
100 ml (€125.60 / 1 l)
100 ml (€113.04 / 1 l)
Face wash cream
20 ml (€347.50 / 1 l)
20 ml (€312.75 / 1 l)
Quince day cream
30 ml (€965.00 / 1 l)
30 ml (€868.50 / 1 l)
Shampoo
Rosemary Revitalising Shampoo
6.26 € 5.63 € 5.63 €
250 ml (€25.04 / 1 l)
250 ml (€22.54 / 1 l)
Eye Wrinkle Cream
30 ml (€1,172.00 / 1 l)
30 ml (€1,054.80 / 1 l)
Intensive care
Skin Food
8.96 € 8.06 € 8.06 €
75 ml (€119.47 / 1 l)
75 ml (€107.52 / 1 l)
Eye care
21.96 € 19.76 € 19.76 €
RRP24.95 €
20 ml (€1,098.00 / 1 l)
20 ml (€988.20 / 1 l)
Regenerating day cream
54.95 € 49.46 € 49.46 €
40 ml (€1,373.75 / 1 l)
40 ml (€1,236.38 / 1 l)
Night care
Night serum
32.95 € 29.66 € 29.66 €
20 ml (€1,647.50 / 1 l)
20 ml (€1,482.75 / 1 l)
Revitalising floral dew gel
30.76 € 27.68 € 27.68 €
RRP34.95 €
150 ml (€205.07 / 1 l)
150 ml (€184.56 / 1 l)
Regenerating eye cream
50.16 € 45.14 € 45.14 €
RRP57.00 €
15 ml (€3,344.00 / 1 l)
15 ml (€3,009.60 / 1 l)
AQUANATURE
Smoothing Day Cream
33.40 € 30.06 € 30.06 €
RRP37.95 €
50 ml (€668.00 / 1 l)
50 ml (€601.20 / 1 l)
Night Care
Firming Night Care Blue Gentian & Edelweiss
23.36 € 21.02 € 21.02 €
40 ml (€584.00 / 1 l)
40 ml (€525.60 / 1 l)
Firming Day Cream with Blue Gentian & Edelweiss
22.46 € 20.21 € 20.21 €
40 ml (€561.50 / 1 l)
40 ml (€505.35 / 1 l)
NATUROYALE BIOLIFTING
Defining Eye and Lip Care
70.00 € 63.00 € 63.00 €
15 ml (€4,666.67 / 1 l)
15 ml (€4,200.00 / 1 l)
Moisturiser
For Men Moisturising Cream
30 ml (€298.67 / 1 l)
30 ml (€268.80 / 1 l)
Hyaluronic Moisture Serum Drops
Eye cream
29.04 € 26.14 € 26.14 €
RRP33.00 €
12,5 ml (€2,323.20 / 1 l)
12,5 ml (€2,090.88 / 1 l)
Glow Perfecting Serum Drops
Rose day cream light
Lemon balm day cream
Babies & Kids
Calendula Wash Lotion & Shampoo
6.71 € 6.04 € 6.04 €
200 ml (€33.55 / 1 l)
200 ml (€30.20 / 1 l)
You’ve probably seen the word being used a fair bit: for some time now, parabens have been considered potentially harmful ingredients in skin creams, shampoos and other products. They are suspected of having a hormonal effect. But where do these warnings come from and is the fear of parabens really justified? We investigate and take you on a journey into the world of preservatives.
23 October 2024
Pimples on the bum are a common issue that affects many people. Although pimples on the buttocks are not as visible as pimples on the face, they can be just as annoying and uncomfortable. Find out here what causes pimples and what you can do about them.
07 May 2025
Sunscreen is an indispensable product when it comes to protecting the skin from the harmful effects of UV radiation. But how long does sunscreen last? Can it lose its effectiveness? And is it problematic to use sunscreen that has been open for a long time?
21 August 2024
Popular brands
Almost there: Just one more step!
Confirm your registration
Check your inbox. We have sent you an email to confirm your email address to:
Trustscore 4.5
42,736 Valuations